QCP Capital, BlackRock'ın Bitcoin ETF Başvurusunu Değerlendirdi • Coinkolik
Yükleniyor...

QCP Capital, BlackRock’ın Bitcoin ETF Başvurusunu Değerlendirdi

QCP Capital'e göre, BlackRock Bitcoin spot ETF onayı 'yakın vadede pek olası görünmüyor.

BTC ETF 1

QCP Capital’e göre, BlackRock Bitcoin spot ETF onayı ‘yakın vadede pek olası görünmüyor.

BlackRock’ın spot Bitcoin ETF başvurusu QCP Capital tarafından değerlendirildi. Bununla birlikte şirket, bir değerlendirme raporu yazdı.

QCP Capital’dan Bitcoin ETF Yorumu

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Son dönemde birçok varlık yönetim şirketi spot Bitcoin ETF’si için başvuruda bulundu. İlk spot Bitcoin ETF’si onayı almak adeta bir yarışa dönüşürken, QCP Capital BlackRock‘ın başvurusuna dair değerlendirme paylaştı. Raporda, spot Bitcoin ETF’sinin SEC başkanı Gary Gensler’ın kripto paralara karşı benimsediği tutum sebebiyle yakın süreçte pek olası olmadığı yazıldı.

gold crypto currency coin bitcoin open fire

SEC Başkanı Gensler’ın kripto para sektörüne karşı tutumu, Bitcoin ETF’lerinin önündeki engeli temsil ediyor. Bitcoin’in fiyatı, dünyanın en büyük varlık yöneticisi BlackRock’un Amerika Birleşik Devletleri’nde bir spot Bitcoin ETF’si listelemek için başvurmasından bu yana yüzde 20’den fazla artış gösterdi.

Bu tür spot ETF başvuruları, şu ana kadar ABD düzenleyicisi SEC tarafından reddedildiği için, bu türünün ilk örneği olacaktır. QCP, Bitcoin’e kurumsal katılımın artmaya devam etmesine rağmen, mevcut SEC yapısının spot ETF’lerin hayata geçmesine izin vermeyeceği anlamına geldiğini belirtiyor.

Mevcut SEC Başkanı Gary Gensler’ın liderliği altında, kurumun büyük kripto borsaları Binance ve Coinbase’e karşı dava açmasıyla durum kripto sektöründe daha da karmaşık hale geldi. Güncellemede, “Ancak, SEC Başkanı Gensler ile gerçek bir ETF onayının yakın gelecekte gerçekleşeceğinden emin değiliz” ifadesi yer alıyor. QCP’nin görüşü, özellikle araştırmacıların da belirttiği gibi, BlackRock’un şimdiye kadar 576 başvurudan sadece bir SEC reddi aldığı göz önüne alındığında ise dikkat çekiyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x