Yükleniyor...

11 Aralık Ripple (XRP) Fiyat Analizi: Teknik Göstergeler Ne Söylüyor?

XRP/USD ve XRP/BTC Teknik Analizi Ripple Ocak 2018’de 3.

Altcoin Fiyat Analizi

XRP/USD ve XRP/BTC Teknik Analizi

Ripple Ocak 2018’de 3.30 dolar seviyesinde yaptığı tarihi zirveden sonra iki yıldır düşüşüne devam ediyor. Ancak şunu da unutmamak gerekir ki, eğer bir şey var olmaya devam edecekse fiyatı sıfır olmayacaktır. Yani fiyatlar sonsuza dek düşmez.

Aşağıdaki grafikte Ripple’ın dolar (XRP/USD) bazındaki haftalık grafiği logaritmik ölçekte gösterilmiştir. Uzun vadeli düşen trendin devam ettiği görülüyor. Fiyatın 0.20 dolar altına düşmesi durumunda 0.1660 ve 0.1476 seviyeleri sonraki destekler olarak karşımıza çıkacak.

Orta ve uzun vadeli yükselen trendden bahsedebilmemiz içinse öncelikle 0.2668 seviyesinin üzerinde kapanışlar gelmeli. Sonrasında 0.3153 seviyesinde görülmüş olan bir önceki zirvenin üstünde kapanışlar gerçekleşmeli. 0.3153 seviyesinin aşılması düşen trendin kırıldığının teyidi olarak değerlendirilebilir.

İndikatörlerden STOCH RSI aşırı satış bölgesine henüz yeni geçiyor. Bu nedenle önümüzdeki birkaç hafta için dikkatli olmakta fayda olabilir. Zira bu indikatör aşırı satış bölgesine geçtikten sonra bu bölgede dalgalanabilir. Bu şekilde olası bir dalgalanma süresince fiyatlarda düşüşler yaşanabilir. Daha önceki benzer hareketleri grafikte gösterilmiştir.

XRP Analiz
Büyük halini görüntülemek için grafiğin üstüne tıklayabilirsiniz.

Günlük Grafikte Yükselen Üçgen Formasyonu İhtimali

Ripple günlük grafiği incelendiğinde ise(aşağıdaki grafik) yükselen üçgen formasyonu ihtimali var. Fiyatlar dolar bazında 0.2183 ve üzerinde kalabilirse (11.12.2019 kapanış itibariyle) bu ihtimal devam edecektir. Tabi fiyat grafiğinde siyah renkte gösterilen kısa vadeli yükselen trend çizgisi önümüzdeki günler için daha yüksek seviyede destekleri gösterecektir.

Yükselen Üçgen Formasyonları Genelde Yukarı Kırılırlar

Eğer söz konusu yükselen üçgen formasyonu devam ederse ve 0.2340 seviyesindeki yatay direnç aşılırsa formasyon hedefi olan 0.25 dolar seviyelerine kadar yükselmesi kısa vadede olasıdır.

XRP Fiyat Analizi
Büyük halini görüntülemek için grafiğin üstüne tıklayabilirsiniz.

Günlük Grafikte İndikatörlerin Durumu

Yukarıdaki grafikte XRPUSD için günlük grafikte MACD’nin alış sinyali üretmeye devam ettiği görülüyor. RSI 50 seviyesinin altında olmakla birlikte kısa vadede yükselen bir trend oluşturmaya çalışıyor. Buradaki indikatörlerden olumsuz görüntüsü daha kuvvetli olan indikatör STOCH RSI, satış sinyali üretiyor.

İndikatörler birlikte değerlendirildiğinde XRP/USD’de önümüzdeki birkaç gün boyunca hafif bir düşüş görülerek fiyatlar kısa vadeli yükselen trend çizgisini test edebilir. Ancak bu seviyeden destek bulabilirse yukarıda açıklandığı gibi yükselen üçgen formasyonu kapsamında hareket devam edebilir.

XRTP/BTC Uzun Vadeli Teknik Analizi

Ripple, Bitcoin bazında uzun vadede incelendiğinde ise aşağıdaki grafikte gösterildiği gibi yükselen bir kanalın alt çizgisi seviyelerine oldukça yakın seviyelerde. 2570 satoshi seviyesi bu kanalın alt çizgi seviyesidir.

Diğer taraftan yine uzun vadede aşağıdaki grafikte siyah düşen trend çizgileri arasında alçalan takoz formasyonu oluşumu da gözlemleniyor. Alçalan takoz formasyonları genelde yukarı kırılırlar. Bu durum yine çalışacak olursa Ripple bitcoin bazında belki de tarihi dip fiyatlarına çok yakın seviyelerde olabilir. Ripple fiyatının şu an 3060 satoshi seviyesinde olduğu dikkate alınırsa 2570 satoshi seviyelerine kadar bir geri çekilmeden sonra yönünü tekrar yukarı çevirebilir. Bu seviyenin altında ise 2325 ve 1762 satoshi seviyeleri destek olarak gündeme gelir.

Uzun vadeli düşen trendin kırılması için ise 3757 satoshi seviyesinin üzerinde kapanışlar gelmeli.

Ripple Fiyat Analizi
Büyük halini görüntülemek için grafiğin üstüne tıklayabilirsiniz.

16 Aralık 2019 Pazartesi günü Bitcoin Analizi ile tekrar birlikte olmak dileğiyle herkese bol kazançlar dilerim.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x