Yükleniyor...

Terraport Hack’lendi! CZ’den Yardım İstendi!

Bağımsız Terra geliştiricileri tarafından oluşturulan Terraport'un 2 milyon dolarlık hack'ı, Binance CEO'su CZ'ye taşındı.

Terraport hack

Bağımsız Terra geliştiricileri tarafından oluşturulan Terraport‘un 2 milyon dolarlık hack‘ı, Binance CEO’su CZ’ye taşındı.

Terra krizinin ardından ortaya çıkan bağımsız geliştiriciler, Terra Classic konusunda büyük bir emek harcadılar. Terra Classic’in ayakta kalmasında payı olan geliştiriciler tarafından oluşturulan Terraport, ekosistemi geliştirmek amacıyla hizmet veriyor.

Terraport, bugün yaptığı Twitter paylaşımında, projenin bir ihlale uğradığını ve ekibin bu konu hakkında çalışmalara başladığını duyurdu. Ancak bir Twitter kullanıcısı, projenin 2 milyon dolarlık hack’e uğradığını söyledi ve Binance CEO’su CZ’den yardım talep etti.

Terraport Hack’ının Etkileri Büyüyor

Terra ekosistemine can suyu getirmesi amacıyla oluşturulan DeFi projesi Terraport, sabah erken saatlerde bir hack’e maruz kaldı.

Proje geliştiricileri, Twitter üzerinden yaptıkları açıklamada, Terraport Liquidity cüzdanında bir ihlal tespit edildiğini belirtti. Ekip, bu ihlalin araştırıldığını ve protokolün güvenliği için yoğun bir çaba harcandığını aktardı. Resmi bir açıklama yapmayan ekip, topluluktan yoğun tepki aldı.

Rajia.Bibi isimli bir Twitter kullanıcısı, Binance CEO’su CZ’den Terraport ile ilgili yardım istedi. Rajia.Bibi, Twitter paylaşımında, Terraport hack’ında çalınan 2 milyon doların ve fonların, Binance’e transfer edilmesinin durdurulmasını talep etti. CZ, Rajia,Bibi’nin paylaşımına cevap verdi.

Rajia.Bibi’ye cevap veren CZ, konunun Binance’in güvenlik tarafına taşınması gerektiğini iletti. CZ, “Lütfen en kısa sürede bir CS vakası gönderin. Bunun için bir SOP’umuz var. Bu çözüm, benim aracılığımla gitmekten daha hızlı. Hangi hesap/adres vs. olduğunu bilmiyorum.” dedi.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x