Mercedes-Benz, ChatGPT Destekli Sesli Yanıt Özelliğini Deneyecek • Coinkolik
Yükleniyor...

Mercedes-Benz, ChatGPT Destekli Sesli Yanıt Özelliğini Deneyecek

Mercedes-Benz, ChatGPT destekli sesli asistan sisteminin yeni denemesinin bir parçası olarak yapay zekayı 900 binden fazla araca entegre edecek.

mercedes benz

Mercedes-Benz, ChatGPT destekli sesli asistan sisteminin yeni denemesinin bir parçası olarak yapay zekayı 900 binden fazla araca entegre edecek. 

Şirket 16 Haziran’da yaptığı açıklamada, opsiyonel beta özelliğinin Mercedes-Benz Kullanıcı Deneyimi (MBUX) arayüzü ile donatılmış tüm araçların sahipleri tarafından kullanılabileceğini duyurdu. Yapılan açıklamaya göre Mercedes sürücüleri, araçlarında otururken “Hey Mercedes, beta programına katılmak istiyorum” diyerek yeni yapay zeka destekli asistana kaydolabilecekler. 

Mercedes-Benz: Komut Verileri Saklanarak Analiz Edilecek

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Almanya merkezli üretici, ChatGPT’nin mevcut yeteneklerini genişleterek mevcut sesli kontrol özelliğini tamamlayacağını açıkladı. 

Şirket yaptığı açıklamada: “Çoğu sesli asistan önceden tanımlanmış görevler ve yanıtlarla sınırlıyken, ChatGPT doğal dil anlayışını büyük ölçüde geliştirmek ve yanıt verebileceği konuları genişletmek için büyük bir dil modelinden yararlanıyor” ifadelerini kullandı. ChatGPT entegrasyonu, kullanıcıların Sesli Asistan’a sürüş deneyimiyle ilgili ya da diğer konularda sorular sormasına olanak tanıyacak.

Firma ayrıca, sesli asistan tarafından toplanan tüm sesli komut verilerinin Mercedes-Benz Intelligent Cloud sisteminde saklanacağını ve burada anonimleştirilerek analiz edileceğini söyledi. 

Üç ay sürmesi beklenen beta programın ardından Mercedes, ChatGPT özellikli sesli kontrol özelliğini daha fazla geliştirmeyi planlayıp planlamadığını yeniden değerlendireceklerini belirtti. Bu, otomobil şirketinin yapay zekaya attığı en son adım olsa da, Mercedes-Benz birkaç yıldır blok zinciriyle ilgili projelerde de yer aldı. 

Ocak 2022’de Mercedes, G-Class serisi modelini kutlamak için birkaç NFT sanatçısı ile ortaklık kurdu. Üretici ayrıca Temmuz 2020’de çeşitli kullanıcı verilerini toplamak için Ocean Protocol’ün blok zincirini kullanmaya başladı. Mart 2018’de ise firma, çevre dostu sürüşü ödüllendirmek için kendi kripto para birimini piyasaya sürdü. 


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x