Yükleniyor...

Öğrencilerin ChatGPT’ye İlgisi Artıyor

Bir araştırma öğrencilerin ChatGPT'ye olan ilgisinin arttığını ortaya koydu.

ChatGPT sorusturma

Bir araştırma öğrencilerin ChatGPT‘ye olan ilgisinin arttığını ortaya koydu.

Udemy’de ChatGPT becerilerine yönelik öğrenci ilgisi 2022’den bu yana yüzde 4.419 arttı. Olaya dair raporlar sonuçları ortaya koydu.

Raporlara Göre ChatGPT, Öğrenciler Tarafından Rağbet Görüyor

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Udemy’nin en son konu tüketim raporu, ChatGPT‘ye olan ilginin yanı sıra bulut bilgi işlem ve Blockchain ile ilgili becerilerde bir artış olduğunu gösteriyor.

Udemy’nin 2023’ün ilk çeyreğine ilişkin Küresel İşyeri Öğrenim Endeksi, ChatGPT‘nin, finansal hizmetlerin ve öğrencilerin iş öğretme becerilerini geliştirmeyi amaçlayan kursların, sitenin bildirilen 49 milyon kullanıcısının ilgisinde büyük bir artış yaşadığını ortaya koydu.

chatgpt 4

Udemy’ye göre, ChatGPT için konu tüketimi, yani bir konuya özgü becerilerin yer aldığı kurslara katılan kullanıcı sayısı yüzde 4,419 arttı.

Öğrencilerden artan ilgi gören diğer üst düzey teknoloji becerileri arasında makine öğrenimi alanındaki uygulamalarla bulutla ilgili tüm kurslar olan Nutanix, Azure Machine Learning ve Amazon Elastic MapReduce yer alıyor. İllüstrasyonda olduğu gibi yapay zeka (AI) sanat kuşağı da ilgide artış gösterdi.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x