SEC ve Binance US, Varlıkların Tamamen Dondurulmaması için Anlaşma Yapacak • Coinkolik
Yükleniyor...

SEC ve Binance US, Varlıkların Tamamen Dondurulmaması için Anlaşma Yapacak

SEC ve Binance, ABD varlıklarının dondurulması konusunda uzlaşmaya çalışıyor.

binance 2 695

SEC ve Binance, ABD varlıklarının dondurulması konusunda uzlaşmaya çalışıyor.

SEC ve Binance, ABD varlıklarının dondurulması konusunda uzlaşmaya çalışıyor. Binance US, ABD merkezli tüm varlıklarını yeni cüzdanlara aktarmak zorunda kalacak. Ancak önerilen bir onay emri çerçevesinde faturalarını ödemesine izin verilecek.

Binance, SEC ile Dondurulan Varlıklar için Uzlaşmak İstiyor

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Geçtiğimiz günlerde, Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ve Binance‘in ABD kolu olan BAM Trading, SEC’in varlıkları dondurma talebine bağlı olarak bazı kısıtlamaları hafifletecek bir onay emri için talepte bulundu.

Önerilen yeni onay emri, SEC’e daha fazla güvence sağlayacak ve BAM Trading’in maaş bordrosu ile diğer mali taahhütlerini yerine getirmesine izin verecektir. Belgede şu ifadelere yer verildi:

“BAM Trading ve BAM Management, mal ve hizmet alımları, BAM Trading ve BAM Management personelinin maaşları, önceden var olan menfaatler, profesyonel ücretler ve diğer işletme masrafları gibi ödemeleri yapmaya devam edebilir.”

SEC

Varlıkların çözülmesine izin vermek için temel bir şart, Binance’in Binance adına hareket eden herhangi bir kuruluşa veya kişiye ödeme yapamayacağı veya herhangi bir varlık aktaramayacağıdır.

BAM Trading, SEC’in dondurma talebinin mahkemenin gerektirdiği ispat yükünü karşılamadığına dair bir muhalefet argümanı sunarak şirketin ve avukatlarının inancını dile getirdi.

Mahkemeden Uzlaşı İsteğine Onay Geldi

Binance’in SEC ile uzlaşma davasında yeni bir gelişme yaşandı.

ABD Bölge Yargıcı Amy Berman Jackson yaptığı açıklamada iki tarafın SEC’in davası devam ederken borsayı kapatmadan milyarlarca dolarlık müşteri fonunu korumanın yolları konusunda “o kadar da uzak olmadıklarını” söyledi. Tarafları uzlaşmacı bir anlaşma üzerinde çalışmaları için bir sulh yargıcına yönlendirdi.

Jackson Washington’daki bir duruşma sırasında “Borsanın tamamen kapatılması sadece şirket için değil genel olarak dijital varlık piyasaları için de önemli sonuçlar doğuracaktır” dedi. Yargıç, SEC’in varlıkların dondurulması talebini sulh yargıcı ile yapılan çalışma tamamlanana kadar karara bağlamayacağını söyledi.

Mahkeme kararı onayarak fonların dondurulmuş olarak kalmasına dair karar verdi.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x