Yükleniyor...

SHIB İçin Hedeflenen Fiyatın Gelmesi Öngörülüyor

FTX krizi sonrası Kasım ayında yaşanan düşüşlerin ardından, Shiba, Aralık ayında günde 600’den fazla yeni kullanıcıyı ekosisteme kazandırıyor.

FTX krizi sonrası Kasım ayında yaşanan düşüşlerin ardından, Shiba, Aralık ayında günde 600’den fazla yeni kullanıcıyı ekosisteme kazandırıyor. 

SHIB Kaybettiği Kullanıcıları Geri Kazanıyor

Popüler meme token Shiba Inu, piyasanın geneliyle birlikte FTX çöküşünün etkilerini hissettiği için son haftalarda yatay işlem gördü. Popüler varlık, ralli gerçekleştirememesine rağmen yatırımcıların ilgisini çekmeyi başardı ve kullanıcı sayısında gözle görülür artışlar yaşadı. 

Aralık ayının başında 1 milyon 251 bin 237 kullanıcısı bulunan SHIB, 11 Aralık itibariyle 1 milyon 258 bin 320 kullanıcıya sahip. Bu, Shiba’nın ay başından bu yana 7.083 yatırımcının daha ilgisini çektiğini gösteriyor. Etherscan verilerine göre Shiba, Aralık ayında günlük ortalama 643 yeni kullanıcı kazandı. Varlık, Kasım ayının son haftasında yaklaşık 9 bin kullanıcısını kaybetmişti. 

SHIB Fiyat Mücadelesi 

Aralık boyunca kırmızı bölgede işlem gören ve yükseliş trendini tetikleyecek bir dip bulmakta zorlanan Shiba, bu ayın başında 0,0000093 fiyatındayken şu anda 0,000008804 dolar seviyesinde fiyatlanıyor. Varlık fiyat düzeltmesi yaşamasına rağmen, işlem hacmini istikrarlı bir şekilde sürdürdü. CoinMarketCap verilerine göre, varlığın 24 saatlik işlem hacmi dün %8 artarak 61,7 milyon dolar seviyesini gördü. Mücadele eden Shiba fiyatının, sahiplerinin kazandığı para miktarına yansıdığını belirtmekte fayda var. 21 Kasım tarihli bir Finbold raporuna göre, SHIB sahiplerinin yaklaşık %76’sı zarar ederken yalnızca %15’i kardaydı. 

SHIB Yakım Oranı %900 Arttı

Shibburn’e göre, ağdaki yanma oranı büyük ölçüde arttı. En son verilere göre, Shıba’nın son 24 saatte %910’luk büyük bir yanma artışı gördüğünü gösteriyor. Ne yazık ki bu yakma işlemi fiyata henüz bir etkide bulunmadı ve varlık 21 günlük hareketli ortalamaya yansıyan yerel direnç seviyesinin altında hareket ediyor. 

SHIB Fiyat Beklentisi 

Genel piyasa düzeltmesinin etkisinden muzdarip olan Shiba, 2021’in zirve seviyelerinden oldukça uzak. FTX çöküşünün ardından varlığın yükseliş momentumu şansı raydan çıktı ancak Shiba’nın olası ağ benimseme haberlerinden faydalanması muhtemel. 

CoinMarketCap’teki SHIB topluluğu, varlığın beklentileri konusunda iyimserliğini sürdürüyor. SHIB topluluğu popüler meme tokenin 31 Aralık tarihine kadar 0,000011 dolardan işlem görmesini bekliyor. Finbold’un paylaştığı bazı verilere göre, birkaç teknik göstergeyi hesaba katarak tahmin yürüten makine öğrenimi algoritması da varlığın 31 Aralık 2022’de 0,000010 dolardan işlem göreceğini tahmin etti. Bu da SHIB topluluğunun beklediği fiyata oldukça yakın bir rakam. 

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner