Yükleniyor...

Galaxy Digital CEO’sundan, “Yapay Zeka ve Kripto”

Galaxy Digital CEO'su Mike Novogratz, düzenleyicilerin kripto düzenlemelerine yoğunlaşıp, yapay zeka düzenlemelerini atlamasına şaşırdığını belirtti.

mike novogratz kripto

Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratz, düzenleyicilerin kripto düzenlemelerine yoğunlaşıp, yapay zeka düzenlemelerini atlamasına şaşırdığını belirtti.

Kripto para birimlerinin günden günde benimsenmesi, düzenleyici baskıları ve hukuksal netlikleri de beraberinde getiriyor. Özellikle FTX’in iflasından sonra, başta ABD’li düzenleyiciler olmak üzere, birçok düzenleyicinin kripto endüstrisine baskı kurduğu gözlemleniyor. Galaxy Digital CEO‘su Mike Novogratz, düzenleyicilerin kripto üzerine yoğunlaşıp yapay zekayı atlamalarına şaşırdığını ifade etti.

Galaxy Digital CEO’su, Yapay Zeka Hakkında Konuştu

Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratz, düzenleyicilerin kripto ve yapay zeka düzenlemeleri konusunda tepe taklak olduğunu düşünüyor.

Dijital varlık yatırım firmasının CEO’su Novogratz, yatırımcılara dikkat çekici bir serzenişte bulundu. Novogratz, yapay zekanın “derin bir sahte kimlik krizini” tetikleyeceğine inanıyor. Bunu gerekçe gösteren CEO, düzenleyicilerin yapay zeka yerine kripto paralara yoğunlaşmasına şaşırdığını ifade etti.

Geçtiğimiz gün bir konferansta konuşma gerçekleştiren Novogratz, ABD hükümetinin kripto düzenlemelerine odaklandığını ve yapay zekayı görmezden geldiğini işaret etti. Novogratz, “Kripto düzenlemeleri hakkında bu kadar çok konuşup, yapay zeka düzenlemeleri hakkında hiç konuşmamamız beni şok ediyor.” dedi.

Yapay zekanın sahte kimlik krizi yaratacağına inanan Novogratz, şunları söyledi;

“Birçok açıdan, kripto için en iyi kullanım alanlarından biri yapay zeka etrafında kimlik olacak, çünkü çok yakında sahte bir Mike Novogratz elde edeceksiniz, umarım saçlı olur. Böyle bir dünyada kimliği nasıl kanıtlarsınız?”


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x