ABD Senatöründen Yapay Zeka için Mektup • Coinkolik
Yükleniyor...

ABD Senatöründen Yapay Zeka için Mektup

Amerika Birleşik Devletleri Senatörü Michael Bennet, OpenAI ve Google gibi büyük teknoloji firmalarına yapay zeka hakkında mektup yazdı.

yapay zeka 1

Amerika Birleşik Devletleri Senatörü Michael Bennet, OpenAI ve Google gibi büyük teknoloji firmalarına yapay zeka hakkında mektup yazdı.

ABD’de yapay zeka düzenlemeleri tartışılmaya devam edilirken senatör Michael Bennet, büyük teknoloji firmalarına mektup yazdı. Senatör mektupta, yapay zeka içeriğinin etiketlenmesinin teşvik edilmesinin gerektiğini yazdı.

ABD Senatörü Michael Bennet, Yapay Zeka İçeriğinin Teşviği Hakkında Mektup Yazdı

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

ABD’de yapay zeka içeriğinin ve kurallarının tartışıldığı bugünlerde senatör Michael Bennet konuya farklı bir bakış açısından yaklaştı. Bennet, yapay zeka tarafından üretilen içeriğin etiketlenmesinin teşvik edilmesini istedi. Bennet’in bu isteği içeriğin yanıltıcı olmasını önlemeyi hedefliyor.

Amerika Birleşik Devletleri Senatörü Michael Bennet, OpenAI ve Google gibi büyük teknoloji şirketlerine bir mektup yazarak, yapay zeka tarafından üretilen içeriğin etiketlenmesini teşvik etmek istediğini belirtti.

openai yapay zeka

Bennet, kullanıcıların yapay zeka tarafından üretilen içeriğin farkında olması gerektiğini vurgulayarak, teknoloji şirketlerini bu konuda sorumluluk almaya ve yapay zeka tarafından üretilen yanıltıcı içeriği izlemeye çağırdı. Özellikle sahte görüntülerin, özellikle siyasi amaçlar için kullanıldığında, ciddi ekonomik ve güvenlik sonuçları olduğunu ifade etti.

Bennet, yapay zeka tarafından üretilen içeriğin etiketlenmeden üretilmeye ve yayılmaya devam etmesinin, kamusal söylem ve seçim bütünlüğü için kabul edilemez bir risk oluşturduğunu belirtti. Bennet, bazı şirketlerin yapay zeka içeriğini etiketleme politikalarını gönüllü olarak uyguladığını ancak bu yaklaşımın endişe verici olduğunu dile getirdi.

Mektupta, Bennet, şirket yöneticilerinden yapay zeka tarafından üretilen içeriği tespit etme, standartları uygulama ve kural ihlallerinin sonuçlarıyla ilgili endişelerini 31 Temmuz’a kadar yanıtlamalarını istedi.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x