Kraken'in Yeni CTO'su Yapay Zeka Hakkında Konuştu • Coinkolik
Yükleniyor...

Kraken’in Yeni CTO’su Yapay Zeka Hakkında Konuştu

Kraken, Vishnu Patankar'ı yeni CTO'su olarak seçti.

kraken

Kraken, Vishnu Patankar’ı yeni CTO’su olarak seçti.

Yeni CTO, yapay zekanın kripto sektörüne katabilecekleri hakkında açıklamalarda bulundu. Bununla birlikte Vishnu Patankar, yapay zekanın getirdiklerinin göz ardı edilemeyeceğini söyledi.

Kraken’in Yeni CTO’su Vishnu Patankar, Yapay Zeka Gelişiminin Göz Ardı Edilemeyeceğini Söyledi

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Kraken CTO’su Vishnu Patankar bir blog gönderisinde, yapay zekanın ve büyük dil modellerinin artan etkisini göz ardı etmenin zor olduğunu ve bu teknolojilerin kripto endüstrisinde uygulanabileceği alanlara dikkat edilmesi gerektiğini söylüyor.

Patankar, yapay zeka ve kripto arasındaki bazı farklılıklara değinerek, hangi iş modellerinin bu teknolojilerle birlikte gelir elde etme ve büyüme yolculuğunda ilerlediğini görmek istediklerini belirtiyor. Aynı zamanda kişiselleştirme, dolandırıcılığı önleme ve siber güvenlik gibi alanların kripto ve yapay zeka arasında “simbiyotik alanlar” olduğunu ifade ediyor.

NVIDIA Dell yapay zeka

Patankar, ayrıca yapay zeka ve kriptonun büyük miktarda veriyi işleyerek keşfedebildiğini, bilgisayar bilimi ve fizikte kuantum hesaplamanın önemli bir potansiyele sahip olduğunu söylüyor. Daha da heyecanlandığı bir alanın kuantum hesaplama olduğunu ve bu teknolojinin büyük sayıların çarpanlara ayrılmasında nasıl etkileşim sağlayabileceğini vurguluyor.

Patankar, Kraken‘e katılmadan önce StockX’te CTO olarak görev yaptı. Ek olarak, Kraken, güvenlik ve müşteri odaklı yaklaşımlarını sürdürerek, şirketi “kriptonun en umut verici alanlarına” ölçeklendirmeyi hedeflediğini açıklamıştı.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x