Yükleniyor...

Kripto Endüstrisinden Çarpıcı Yorumlar Geldi!

Ünlü kripto borsası Coinbase'in bir SEC Wells bildirimi almasından sonra, kripto sektöründen çarpıcı yorumlar gelmeye başladı.

toplantı

Ünlü kripto borsası Coinbase’in bir SEC Wells bildirimi almasından sonra, kripto sektöründen çarpıcı yorumlar gelmeye başladı.

Coinbase’in Wells bildirimi almasından sonra kripto sektöründe birçok fikir ortaya atıldı. Endüstri uzmanları konuya ilişkin görüşlerini ifade ederek, “ABD’nin kripto para birimleri ve şirketlere yönelik baskısının yalnızca kriptoyla ilgili inovasyonu bastırmaya ve ülkeyi “zayıflatma” yönlü çalışmalar olduğunu söyledi. 22 Mart tarihinde Coinbase, stablecoin ihraççısı Paxos’un kendi bildirimini almasından yalnızca bir ay sonra, Wells bildirimi olarak “yasal tehdit” alan son kripto şirketi haline gelmişti.

Yetkililerin Sert Eleştirileri Dikkatleri Topladı

sec wells notice 1024x538 1

Yaşanılan olay zinciri doğrultusunda, yetkili isimlerden çarpıcı yorumlar gelmeye devam ediyor. Kripto araştırma şirketi olarak tanınan Quantum Economics’in başkanı Matt Greenspan, ABD düzenleyicilerini hedefine almıştı. Yetkili isimden ABD düzenleyicileri hakkında, “olayların başından itibaren kripto varlıklara düşman gözüyle baktılar” açıklaması geldi.

Sert eleştirilerine devam eden Greenspan, Silvergate, Silicon Valley Bank (SVB) ve Signature Bank çöküşlerinin bazı kişiler tarafından “kripto endüstrisini, bankacılıktan çıkarmaya çalışma planı” olarak nitelendiriliğini ifade etti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner